‘Harcananlar’ Serisi – 1 // Org. Akın Öztürk

Bu akşam Org.Akın Öztürk’ü yazacağım. Zira Akıncı İddianamesini okurken ona nasıl bir mağduriyet yaşatıldığını bir kez daha görmüş oldum.
HvKK’da herkesin sevgisini saygısını kazanmış bir komutandı. Kendisi ile yakinen çalışmadıysam da ne kadar mert biri olduğunu bilirim. Eğer gerçekten darbeye niyetlenmiş olsa idi, delikanlı gibi bunu itiraf eder ve suçu neyse razı olurdu. Buna yürekten inanıyorum. Ancak gelin görün ki, neredeyse tüm sanık ifadeleri benzer şeyleri söylerken, 15/7’nin hemen akabinde Gen. Kur’un yapmış olduğu açıklama (siteden kaldırmışlar) ortada iken, tüm ekibi kurtaran o iken darbenin 1 nu’sı olarak gösterilmesi vicdana sığmaz.Belli ki Perinçek ekibi uzun zamandır onu hedef tahtasına koymuş ve kumpasın içine atmışlar.

Sanık ifadelerinden bazı örnekler..

foto 7

foto 7 0

photo785

pgoto546

Yapmış olduğu yurtdışı ziyaretler ile ilgili saçmalıkları da @SurgunBinbasi yazmıştı.

https://twitter.com/SurgunBinbasi/status/850936039673868289

Neymiş..tüm kamuoyu onu suçlu görüyormuş..Hisli bakanımız öyle söylüyor.

foto 9.png

Ve kendisini uzun yıllarıdır iyi tanıyan ve ne kadar kaliteli bir insan olduğunu bilen Abidin Ünal bakın hakkında ne ifade vermiş.. Komuta ettiği kuvvetin perişan olması, köprüde linç edilen harbiyelilerin görüntüleri ve pek çoğunun ne kadar vatansever olduğunu bildiği generallerinin işkenceye maruz kalması karşısında yatağında rahat uyuyabiliyor mu bilinmez ancak bugün şeref tablolarından indirdiği Akın ÖZTÜRK’ün resimleri oralara tekrar asılacak ancak onun resimleri de adı gibi tarih olacak..

İçerik https://twitter.com/thehancer/status/921771855706574849 hesabından alınmıştır. Okunması, paylaşılması ve takip edilmesi rica olunur.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: