Koskoca Profesörlerin Kopya Çekiyorlardı Yalanı

Şimdi bu kallavi profesörlerin dedikleri üzerinden biraz harp okulundaki eğitim sisteminden, sivil üniversitelerden helen hocalardan, hem asker olup hem de akademik unvanı olun saygı değer komutanlarımdan bahsedeyim.

Sabah 8-12,30 arasında akademik eğitim verilir. Öğle yemeğinden sonra spor, askeri eğitim, görgü protokol dersleri verilir.Cuma günü saat 17.00 da konusunda uzman bir akademisyen veya bir konuşmacı tarafından komutanlık tarafından istenen bir konuda konferans verilir.

Harp okullarında eğitim sistemi iki temel üzerinden yürür. Birisi dekanlık tarafından yürütülen akademik eğitimdir. Üniversite gördüğünüz dersler ile aynı müfredat işlenir.

İkinci temel ise Öğrenci Alay Komutanlığı bünyesinde yürütülen eğitimlerdir. Temel askerlik eğitimi, Özendirici uçuş eğitimi, Savaş ve beden eğitimi ve görgü protokol derslerini içerir.

Birinci sınıflar için sabah 6,30 da başlayan evkat saat 20.00 da biter ama daha sonra zorunlu olarak 2 saat etüd yapılır.Diğer üst sınıflar ise akşam 20.00 dan sonra serbest bırakılır.Herkes zamanını istediği gibi değerlendirir.

Saat 10.30 da YAT İÇTİMASI alınmış olur ve odaların ışığı kapanır.İsteyen kendi yaşam ünitesinde saat 12 ye kadar vakit geçirebilir ama 10,30 dan ders çalışmak dışında herşey yasaktır.

Dekanlık kısmını geleyim. Askeri Öğretim elemanları tarafından mühendislik ve sosyal bilimler alanlarında dersler verilir. Rütbeleri Albay ile teğmenler arasında olan Komutanlarımız derslere girer. Dekanlığın YÖK ile denkliği vardır.

Eksik kalınan branşlarda derse gelmesi için gözde üniversitelerin Profesör unvanlı hocalarına teklif götürülür ve hocaların kabul etmesi halinde Harp Okulunda derslere gelirler. Sabah evlerinden alınıp okula getirilirler.

Yapılan istekleri genelde tüm sivil hocalar kabul eder. Üniversitede kimsenin takmadığı hocalar harbiyeye geldiği zaman saygı gösterilir sınıflara girişte dikkat çekilir ve herkes ayakta hocayı karşılar. Alışkın olmadıkları bir durum.

Askeri öğretim elemanlarının girdiği derslerde genelde disiplinli geçer ama sivil öğretim elemanlarının girdiği derslerde harbiyeliler sivil kesime harp okulunu temsil ettiğini düşündüğü için daha dikkatli olur.

Tüm hocaların ifade ettiği bir nokta vardır. Üniversiteye göre askeri öğrenciler sınavlarında daha başarılı oldukları ve saygı konusudur. Şuan atıp tutan çoğu kişi derslerde methiyeler düzerdi harbiyeye.

İstanbul’daki bir çok üniversiteden prof. doç. yrd. doçenler gelirdi. Hepsi de sınavlar daki başarıdan övgüyle bahsederdi. İlber ortaylı ve celal şengör gibiler de sık sık okullara gelirlerdi.

Üniversitelerden gelenler arasında çok kaliteli insanlar da vardı. Bunlardan birisi YTÜ den bir profesör vardı. Hocadan çok bize anne gibi davranan bu teyze evinde kek yapıp okula da getirmişti.

Bir de gelen kalitesiz bazı hocalar vardı.Erdoğan yalakası derslerde hiç alakası olmaması halinde Erdoğan’a derslerde methiyeler düzen kişiliksiz proflar da vardı. Bunlarda biri sık sık A haber de yayına katılır.

15 Temmuz sonrası kendisine hocam siz okulda ki ortamı gözlerinizle gördünüz çıktığınız tv de iki kelam edin dediğimde beni karıştırmayın dedi. Daha sonra ben anladım hocam herkes koltuk sevdasında deyince “ha doğru dedin” dedikten sonra engellemiş bir proftur kendisi.

İlber hoca kopya çekerek sınıfı geçiyor diyor ya onu da açıklayayım. Harbiyede sınav haftalarında bazılarının kelebek dediği sistemle sınavlar yapılır. Tüm sınıflar aynı anda karma oturtulup sınavlara girer.

Sınavda oturacağınız masa bile sınav sabahı belli olur. Askeri kimliği unutanlar sınava alınmaz ve tutanak tutularak rapor edilir. Kopya çekiyorlardı diyenler ispatlamazsa zaten şeref yoksunudur.

Oturduğunuz masanın önünde arkasında yanınızda aynı dersten sınava giren kimse bulunmaz. Sınavlar ÖLÇME DEĞERLENDİRME KISIM AMİRLİĞİ tarafından yapılır ve bu birimin olduğu odanın önünde durmak içeriye girmek yasaktır.

Sınavların yapıldığı kısımda subaylar gözetmen olarak bulunur. İlber hoca kopya çekiyor diye çok rahat iftira atıyor. Kopya çekmek değil teşebbüste bulunmak bile direk olarak okuldan atılma sebebidir. Örnekleri vardır.

Asker öğretim elamanlarını çok iyi bir şekilde anlatmak gerek.Onlar gibi başarılı insanlar çok zor bulunur. Çoğusunun ismini üniversitelerde söyleyince herkes parmakla gösterir onları.

İki yabancı dil bilen, yurt dışında yüksek lisans doktora yapmış olanlar ve milli olarak bugün övündüğünüz bir çok projede emek sarf etmiş insanlar.

20 li yaşlarda ki 16409 öğrenciye kopya çekti iftirasını atanlar bizden utanmıyorlarsa ne diyeyim tükürün hayasız yalancıların yüzüne.

İlber ve Celal Hoca gibiler okullara geldiği zaman komutanlarımızın onlara gösterdiği saygıdan utansınlar diyeceğim ama celal hoca gibiler insan dışkısının zorla yedirilmesini işkence olarak görmeyen insan(?).

Bilindiği üzere 15 temmuz sonrası okullardan atılan öğrencilerin yerine yeni Milli Savunma Üniversiteli öğrenciler alındı. Bu çocukların dersine giren bazı albaylar bu salaklara ders vermem diyerek rest çekti ve emekli oldular.

Bunca yıldır kopya çekildiğini iddia eden İlber hoca sen de o albayın yüreğinin çeyreği olsaydı da kopya çekiliyor okullarda ben gelmem deseydin. Yok hepimiz biliyoruz söylediklerinin aslı astarı yok.

Harp Okullarının yeni rektörü ile program yapan sizsiniz İlber hoca. Afyoncu Prof. “BEN HARP OKULLARINDA ASKERİ ÖĞRETİM ELEMANI İSTEMİYORUM” diyor. Çıkıp ona da söylesene ya hu orası askeri okul diye.

Bağlı olduğunuz siyasi görüşler sizi o kadar köreltmiş ki hakikat nedir unutmuşsunuz. Yazık o kadar bilgi ve tecrübenize.

Ben Harp Okulunda şunu bile duydum. İÜ’den bir prof. erdoğanı överken şunu kullandı “Öyle bir güçlü adama bir karı yetmez en az dört tane” evet aynen bu ifade.

Ben bunu diyen kişiliksiz profesör için boş adam siyaset yapıyor s*ktir edin takmayın dediğimde devre arkadaşlarımdan bana saçmalama adam bilgi hazinesi bundan çok faydalanmamız lazım diyen devre arkadaşlarıma da selamlar:)

Bir grup albay vardı. Bunlar ile ilgili olarak da istisnasız her biri bu ülkenin en değerli beyin insanlarıdır. 15 temmuz öncesi ve sonrasın da da hiçbir zaman kıymetleri bilinmedi. Bu adamlara imkan verseydiniz Şuan belki kendi uçağımız üretmiş olurduk.

Tek Tek Tarihe Not edildiniz Beyler!!

Koskoca Profesörlerin Kopya Çekiyorlardı Yalanı” için bir yanıt

Add yours

  1. Ağzına,yüreğine,emeğine,kalemine sağlık gardaş.Hakikat güneş gibidir balçıkla sıvanmaz demişler.Sende bu güzel yazılarınla hakikate hizmet ediyorsun.Yolun açık olsun.

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: