Askeri Okulların 15 Temmuz Sonrası Durumu?

15 Temmuz sonrası kapatılan Harp Okulları Milli Savunma Üniversitesi adı altında tekrardan açıldı, başına da Prof. Afyoncu getirildi. Askeri kurumun başına sivil birini getirmek hangi akla hizmet?


Harp okullarının öğrenci kaynağı askeri liseler ve sivil listelerdir.15/7 sonrası suç isnat edilmeden 164909 öğrenci 669 Khk ile atıldı. Suç isnadının olmadığını Prof. Ersan ŞEN’de  şöyle açıklamıştı.

Silahlı kuvvetlerin tüm genç fertleri atıldı zaten ihraçlar ile neredeyse  2013-2014-2015 mezunu bırakılmadı.Çok az görev yapan var. Meydana çıkan açığı kapatmak için üniversitelerden 2-3 sınıf öğrenciler alındı ve direk 2-3 sınıflardan başlatılarak Harbiyeli!! yapıldı. Örnek olarak Bingöl Üniversitesi makina mühendisliği okuyan öğrenci Harp okuluna alındı.

Peki Harp okullarına alım kriterleri ne oldu ? Kriterler bayağı esnetildi, Alım yapan doktorların kendi ağzıyla söylediği şey bu çocukların IQ seviyesi bile çok düşük. Harbiye 3 sınıfa gelene kadar öğrenci seçme uçuşu, intibak eğitimi, çeşitli silah eğitimleri,hayatı idame eğitimleri, düşman toprağında kaçma kurtulma, düşman toprağında hayatını idame ettirebilme, savaş ve beden eğitimi gibi bir çok alanda profesyoneller tarafından eğitim verilirdi. Harp okuluna yeni alınan öğrenciler hangi eğitimleri aldı? Silah kullanamayan, bedeni yeterliliği olmayan öğrenciler ile açık kapatılmaya çalışılıyor.Harp okullarında askeri eğitimlerin yanında akademik olarak mühendislik okutuluyor.Üniversitelere göre eğitim zor. Harp okullarından akademik olarak başarılı olmak için 2.00 kredi ve ff notunun olmaması gerekir.Aksi takdirde sınıf tekrarı yapılır. En son öğrendiklerime göre yeni alınan öğrencilerin bu dönem kredi ortalaması 0.7, evet Türkiye bununla övünebilirsiniz.Alımlar yapılırken 7 dersten büte kalmış öğrencileri alırsanız sonuç bu olur.Kredi ortalaması 0.00 olan öğrenciler şuan mevcut. Şaka falan değil maalesef gerçekler, TSK adına bir utançtır bunlar.Açığı kapatacağım diye her geleninin alınması buna sebebiyet vermiştir.Savaş ve Beden eğitimi olarak da kriterleri sağlayıp sınavlardan geçenlerde çok az sayıda.Doğru ya subay olacaklar bunlar sporcu değil!! Hala suçsuz yere 263 Hava Harp Okulu öğrencisi,  90 civarında Kara Harp Okulu öğrencisi  cezaevinde iken hukuksuz bir şekilde öğrencileri atıp yeni alırsanız sonuç bu olur. TSK Harbiye ruhudur.15 Temmuz’un en fazla hasar verdiği kurumlardan birisi Harbiyedir ve artık Harbiye yok. Uluslararası yarışmada derece alan öğrenciler atıldı ve yerine alınan öğrencilerin kredi ortalaması 0.7 Ülke olarak bizi attığınıza sevinin.

Vasıfsız subay ne demektir ? Tatbikatta gemilerin çarpışması , uçakların düşmesi yani ülke savunmasının Yok edilmesidir . Yeni alınan öğrenciler kendi ağızlarında Harbiye’nin zor olmadığını söylemektedir.Bu kadar esnetilirse zor olmaz

Daha önemli bir noktaya değineyim.Bizimle birlikte Harp okulu okuyan misafir askeri öğrenciler vardı.Devletler arası protokollerle gelmişlerdi. Harbiye de yaptığımız her şeyin aynısını yapan askeri öğrencilerdi. Yani tam olarak Harbiyeli’ydiler.Taktıkları rütbeyi hak ediyorlardı. Ürdün,Arnavutluk, Somali, Türkmenistan ve bir çok ülkeden kardeşlerimiz onlar.Sordum yeni gelenler ordunun ihtiyacını karşılayabilecek mi? Misafir askeri öğrenci devrelerimin söylediği sizin ordunun temellerine dinamit koyuldu.Yeni gelenler asker bile olamazlar. Asker olmaya değil pilot olmaya gelmişler, Harbiyeyi lay lay lom okuyarak subay olacaklar. Bunlar hiçbir görev yapamazlar. TSK gelecekte çok sıkıntı çekecek.Bildiğiniz üzere Anadolu kartalı tatbikatı iptal edildi. İptal edilme sebebi uçuş yetkinliği olmayan, sadece tecrübesiz pilotların kalmasıdır. Nerden nereye değil mi? Unutmadan yeni alınan bazı öğrencilerin uçuşları askeri pilot yok diye sivil uçuş okullarından gelen pilotlar tarafından yapıldı.

Ülke olarak başımız sağ olsun. Ülke savunması çok büyük zaafa uğratılmıştır.

Şuan cezaevinde olan tüm askeri öğrenciler için ÖZGÜRLÜĞÜN gelmesi umuduyla..

Son olarak tek Harbiyeli, Askeri Öğrenci bile içerdeyken üniformam da üniformam diye ağlayanlar için kullandığım tek sıfat ŞEREFSİZLER.

Saygılar.

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

WordPress.com'da bir web sitesi veya blog oluşturun

Yukarı ↑

%d blogcu bunu beğendi: